הטיפול בהפרעות שינה

הפרעות שינה נמנות מהתלונות השכיחות ביותר במערב והן תוצאה של אורח החיים המתוח והשוחק אותו אנו חיים. מבחינה סטטיסטית בין 10% ל – 15% מהאוכלוסייה סובלים מבעיות שינה! לצורך העניין במדינת ישראל ישנם כ- 96,000 אנשים (כ- 12%) הסובלים מבעיות שינה.

הבעיות הנפוצות הינן: קושי בהירדמות, חלומות מרובים, יקיצה קלה, שינה רדודה, התעוררות מוקדמת. כל אלו או חלק מהתופעות צריכות להימשך 3 שבועות על מנת להגדיר את המצב כבעיה הדורשת התערבות וטיפול.

בעבר, הרופאים נמנעו לתת כדורי שינה מפני האפקט הממכר של הכדורים ויצירת התלות, דבר שנכון גם היום אם כי במידה פחותה יותר עקב התפתחות הטכנולוגיה. כמו כן רוב התרופות עד היום עבדו על מנגנוני השינה במוח בעוד שהיום נערכים יותר ניסויים בתרופות העובדות על האזור שאחראי על הערות והרגעתו, היות ולעיתים הבעיה היא כלל לא באזור השינה.

אצל קשישים, שכיח לראות ירידה בכמות הפרשת המלטונין (הורמון השינה) עקב הסתיידות של בלוטת האצטרובל. גורמים שכיחים נוספים הם מחלות כרוניות, שימוש בתרופות, דאגנות יתר, דכאון וחרדה, טראומות, אכילה מרובה לפני השינה ועוד. כמו כן אצל חלק מהאנשים ישנו מרכיב גנטי – חולשה של מרכז השינה המוח.

אנו במרכז גפן רואים את האדם כמכלול, בדומה לרופאים בבתי החולים הגדולים (והקטנים) בסין. כאשר מגיע מטופל עם בעיית שינה – יש לבדוק את כל אחת מהסיבות שצוינו ליעיל ולראות מדוע הוא לא ישן טוב. ב- 80% מהמקרים ישנה בעיה שהתוצאה שלה היא ליקויי שינה, ורק ה- 20% הנותרים סובלים מבעיית שינה בלבד.

ללא טיפול נכון בשורש הבעיה תיווצר תלות של המטופל במטפל, היות והבעיה לא תיפטר. טיפול שורש יסודי יביא את המטופל למקום בו הוא יוכל לחזור למסלול חייו בבריאות.

הטיפול במרכז גפן בבעיות שינה הינו טיפול משולב צמחי מרפא ודיקור. הטיפול עובד ספציפית על מנגנוני השינה במוח ובמקביל על הבעיה שגורמת להפרעת השינה (במידה ויש כזו). כמו כן במקרי הצורך אנו מתאימים למטופל אורך חיים שיועיל וישמר את מצבו גם לאחר ההליך הטיפולי.

רוצים לדעת עוד? מוזמנים ליצור קשר בתחתית העמוד.

הקליניקה האנדוקרינית לבלוטת התריס ומערכת החיסון, טיפולים הורמונלים ומחלות פנימיות פעילה בברודצקי 36 רמת אביב, תל אביב "מרפאת אורי" - חנייה חינם לבאי המרפאה.

 קיבוץ שדה נחמיה, קיבוץ מרום גולן.

השירות זמין גם ב - "מרכז הרמוניה לרפואה משלימה" בקיבוץ עין המפרץ.

לבירורים, דרכי הגעה, וקביעת תורים : 1599-559-995 מייל: Info@gefencenter.co.il
 
יונתן רונן Dip C.M (I.A. TCM), MIHA :
 
מבעלי מרכז גפן לרפואה משלימה, בוגר קמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב, חבר האגודה לריפוי סיני מסורתי (Dip C.M, I.A.TCM) וחבר באיגוד ההרבליסטים הקליניים של עיל"ם  (M.I.H.A).  מומחה לאנדוקרינולוגיה סינית מטעם בית החולים האוניברסיטאי בהאנגז'ו, Zhejiang provincial hospital of TCM, Hangzhou   ספציפית לבעיות של בלוטת התריס, מחלות הורמונליות ואימונולוגיה.
 
תדהר רונן  (Dip C.M (I.A TCM :
 
מבעלי מרכז גפן לרפואה משלימה, בוגרת קמפוס ברושים באוניברסיטת ת"א, חברת האגודה לריפוי סיני מסורתי (Dip C.M, I.A. TCM). מומחית ברפואה סינית ויפנית (שונישין) לתינוקות, ילדים, ומתבגרים. בעלת תעודת הסמכה רשמית ממחלקת ילדים (.Pediatric Dep) מטעם בית החולים האוניברסיטאי Zhejiang provincial hospital of TCM, Hangzhou.

 

© כל הזכויות שמורות למרכז גפן
      עיצוב ובנייה חברת opendoors.co.il