תדהר רונן

מטפלת מוסמכת ברפואה סינית- דיקור וצמחי מרפא מטעם קמפוס ברושים, אוניברסיטת תל אביב וחברת האגודה לרפואה סינית מסורתית מאז שנת 2010. מטפלת ברפואה סינית למבוגרים, ילדים ותינוקות. את לימודי ההתמחות בילדים ותינוקות החלה בארץ אצל רויטל לב ארי במרפאת "פיקפיק" בתל אביב שם התמחתה בעיקר בדיקור ותזונה. את המשך ההתמחות עשתה בהאנגזו, סין, בבית החולים האוניברסיטאי Zhejiang Provincial Hospital of TCM שם התמחתה בעיקר בטיפול בצמחי מרפא.

במשך השנים עבדה רבות עם מבוגרים בקליניקה קהילתית ברמת גן, התנדבה בבית החולים איכילוב במחלקת השיקום ועברה מספר קורסים לטיפולים ברפואה סינית אורטופדית. "את לימודי הרפואה הסינית התחלתי מתוך הרגשת שליחות למתן עזרה רפואית. בעברי הצבאי הייתי חובשת בחייל הרפואה כך שהחשיפה הייתה של רפואה מערבית. עם השנים הבנתי את הכוח שלנו, של גופנו, לרפא את עצמו, וכך הגעתי לרפואה הסינית- רפואה טבעית הנותנת את האיזון לגוף לרפא את עצמו. ההתייחסות לגוף ולנפש כאחד הקסימה אותי ואפשרה לי להצליח ולהרגיש כי באמת אני מגשימה את ייעודי ושליחותי. את הרפואה הסינית הקיהלתית פגשתי בשנה השלישית ללימודי ומיד התאהבתי. לקיחת המודל של רפואה עממית לכלל האוכלוסיה בסין ויישומה במערב הקסימה אותי. האפשרות לכל אדם לקבל טיפול ברפואה סינית ללא קשר למצבו ויכולתו הכלכלית גרמה לי להבין שאפשר גם אחרת. אני מאמינה שכל אדם באשר הוא זכאי לאיכות חיים טובה יותר ואני שמחה לתת את המענה לאלו שלא מצאו פיתרון ומזור לבעיותיהם בדרכים הקונבנציונאליות השונות. ההתמחות ברפואת הילדים הייתה בלתי נמנעת. אהבתי לרפואה הסינית ואהבתי לילדים לא יכלו שלא להתמזג. הטיפול בילדים כולל דיקור, צמחי מרפא ותזונה- כמובן לפי הצורך. אצל ילדים פוטנציאל השינוי גדול מאוד שכן הם אינם "סחובים" איתם היסטוריה רפואית פורה כמו לרוב המבוגרים- כך שאינם צברו שכבות שכבות של בעיות שנבנו אחת על השניה. כך יותר קל להגיע ישירות למקור הבעיה ולטפל באופן מדוייק יותר. בנוסף, כל התהליכים השונים הפיזיולוגים אצל הילד פועלים מהר יותר מבמבוגר. נשים לב כי גם הדופק מהיר יותר, מצבי הרוח משתנים מהר יותר וכו' ועל כן- הטיפול בילדים משיג לרוב תוצאות מהירות, מדוייקות וטובות יותר."

יונתן רונן

בוגר מכללת ברושים לרפואה משלימה, מומחה לאנדוקרינולוגיה סינית. בוגר מסלול של 4 שנות לימוד- דיקור וצמחי מרפא, בהיקף שעות הלימוד הגבוה ביותר בישראל כיום. התמחה בביה"ח Zhejiang Provincial Hospital of TCM בסין במשך שישה חודשים בהם למד כיצד לטפל באמצעות צמחים סיניים בשילוב עם הרפואה המודרנית.

ההתמחות הספציפית של יונתן בתוך האנדוקרינולוגיה הינה בעיות של בלוטת התריס, תת-פעילות, פעילות יתר, דלקות אקוטיות או דלקות על רקע חיסון-עצמי (אוטואימיוני), נודולות בבלוטת התריס ובבלוטות אחרות בגוף כגון בלוטת האדרנל וקשריות לימפה, גידולים שפירים, ציסטות, בעיות עיניים כתוצאה מפעילות יתר של בלוטת התריס, ו/או כל סימפטום אחר שמקורו בחוסר איזון של הבלוטת התריס או בלוטה אחרת, כמו כן לעיתים גם אחרי שבלוטת התריס מתאזנת באמצעות תרופות ישנן תופעות לוואי שכן הטיפול בצמחים נמצא ברוב המקרים כיעיל ביותר למיגור סימפטומים אלו. "בחרתי את תחום הרפואה הסינית מתוך זה שראיתי כיצד הטיפולים הללו עוזרים לסובבים אותי. אחרי שהתנסתי בעצמי התמלאתי בתשוקה ורצון להמשיך ולהפיץ את הבשורה הנפלאה הזו. אני חושב שזוהי שיטת טיפול מדהימה שמפתיעה גם אותי כל פעם מחדש. לא כל פעם ששואלים אותי "איך בדיוק זה עובד" יש לי תשובה מדוייקת, ועם זאת, מה שחשוב בסופו של דבר זה התוצאה הסופית. אני שמח מאוד לטפל באנשים רבים בישראל באמצעות הידע וההתמחות שרכשתי בסין ולעזור למטופלים רבים לצלוח את מחלותיהם ולהחזירם למסלול חייהם".
© כל הזכויות שמורות למרכז גפן
      עיצוב ובנייה חברת opendoors.co.il